Blog

4. listopadu pořádalo město Modřice ve spolupráci s Hotelem Gregor pro děti Večer rozsvícených lampiček. Průvod vycházel od ZŠ Benešova a končil na náměstí Svobody, kde čekal na děti teplý čaj, oplatky a na závěr pěkný tichý ohňostroj s hudebním doprovodem.

Ve dnech 26. - 28. 9. se uskutečnily Svatováclavské hody poprvé v obnovených modřických krojích. Byl tak završen proces, který započal před sedmi lety, kdy bylo nejprve ušito 10 pánských a 6 dámských kroků, které si později zájemci od města odkoupili. Nyní se ušily nové kroje pro 20 párů.

První Modřické slavnosti jsou úspěšně za námi. Přinesly zábavu pro všechny generace našich občanů. Věříme, že se líbily a že se stanou novou tradicí. Podívejme se na několik záběrů, jak oslavy probíhaly.